Soccer Match Outcomes – 09/10/2022

Apa Rivalitas Head2Head ATP Antara Medvedev & Kyrgios?

Soccer Match Outcomes – 09/10/2022













Bovada LV Rating $750 Welcome Bonus

Africa: CAF Champions League
Deportivo Mongomo 2 – 0 Djoliba
Bo Rangers 0 – 0 Belouizdad
Volcan Membership 1 – 0 La Passe
Stade Mandji 2 – 2 Plateau United
NIGELEC 2 – 1 SOAR Coyah
APR 1 – 0 Monastir
Olympique Actual 0 – 3 Vipers
Zalan 0 – 4 Younger Africans
Nyasa Large Bullets 0 – 2 Simba
Crimson Arrows 0 – 1 1º de Agosto
Matlama 0 – 3 Cotonsport
Cape City Metropolis 2 – 0 Otôho d’Oyo
KMKM 0 – 2 Al Ahli Tripoli
ASAS 0 – 0 AS Kigali
Sante Abeche 1 – 2 Ferroviário Beira
Ashanti GB 2 – 0 Nouakchott King’s

Albania: Superliga
Kastrioti Krujë 0 – 0 Tirana
Egnatia Rrogozhinë 3 – 0 Vllaznia Shkodër

Algeria: Ligue 1
CS Constantine 2 – 0 HB Chelghoum Laïd
ASO Chlef 1 – 1 Paradou AC
US Biskra 0 – 0 Saoura

Argentina: Federal A Event
San Martín Formosa 2 – 0 Juventud Unida G.
Ferro Carril Oeste LP 3 – 0 Sportivo Peñarol
Deportivo Merlo 2 – 2 Defensores Unidos
Colegiales 4 – 0 Villa San Carlos
Argentino Quilmes 1 – 1 Dock Sud
JJ Urquiza 0 – 1 Deportivo Armenio
Cañuelas 3 – 1 San Miguel
Comunicaciones 1 – 1 Fénix
Estudiantes Caseros 1 – 0 San Martín San Juan
Chacarita Juniors 2 – 0 All Boys
Defensores de Belgrano 1 – 0 Deportivo Riestra
Tristán Suárez 1 – 1 Villa Dálmine
Agropecuario 1 – 1 Almirante Brown
Central Córdoba SdE 3 – 0 Godoy Cruz
San Lorenzo 1 – 1 Atlético Tucumán

Armenia: Premier League
Urartu 1 – 1 Alashkert

Australia: Capital Territory NPL
O’Connor Knights 3 – 1 Belconnen United
Monaro Panthers 2 – 1 Cooma Tigers
Charlestown Azzurri 0 – 1 Newcastle Olympic
Gold Coast Knights 2 – 0 Brisbane Olympic
Floreat Athena 2 – 3 Perth RedStar

Austria: Bundesliga
Speedy Vienna 1 – 3 Wolfsberger AC
Ried 0 – 3 Salzburg
WSG Tirol 0 – 0 Rheindorf Altach
TWL Elektra 1 – 1 Neusiedl
Wiener Viktoria 1 – 1 Krems
Fach-Donaufeld 0 – 2 Stripfing
Schwarz-Weiß Bregenz 2 – 0 Admira Dornbirn
FC Egg 3 – 1 Rotenberg
Lauterach 3 – 2 Wolfurt
Leoben 6 – 0 Treibach
Austria Salzburg 3 – 4 Bischofshofen
Anif 3 – 1 Pinzgau Saalfelden
Imst 3 – 1 Corridor

Azerbaijan: Premyer Liqa
Səbail 1 – 2 Zira
Qəbələ 1 – 2 Neftchi Baku

Belarus: 1. Division
Lida 1 – 3 Smorgon
Baranovichi 0 – 1 Ostrovets
Lokomotiv Gomel 1 – 1 Molodechno
BATE 0 – 0 Dinamo Minsk
Dnepr Mogilev 2 – 1 Vitebsk
Minsk 1 – 5 Isloch

Belgium: First Division A
OH Leuven 3 – 2 Sporting Charleroi
Kortrijk 1 – 4 Mechelen
RFC Seraing 0 – 2 Membership Brugge
KV Oostende 1 – 0 AS Eupen
Waasland-Beveren 2 – 1 Normal Liège II
RSC Anderlecht II 1 – 1 Membership Brugge II

Bolivia: LFPB
Actual Santa Cruz 1 – 3 Blooming
Bolívar 2 – 0 Universitario de Vinto

Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Borac Banja Luka 0 – 0 Velez
Sloboda Tuzla 1 – 1 Željezničar
Sloga Doboj 0 – 3 Tuzla Metropolis

Brazil: Serie A
Fluminense 2 – 1 Fortaleza
Internacional 1 – 0 Cuiabá
Ceará 2 – 1 Santos
CSA 1 – 1 CRB
Náutico 1 – 0 Brusque
Ituano 3 – 0 Tombense
Londrina 2 – 1 Chapecoense
ABC 0 – 0 Vitória
São Bernardo 0 – 1 América RN

Bulgaria: First League
Cherno extra 1 – 0 Hebar 1918
Lokomotiv Sofia 1929 3 – 2 Levski Sofia
Strumska slava 0 – 3 Sportist Svoge
Dunav ot Ruse 5 – 0 Botev Plovdiv II
Maritsa Plovdiv 2 – 2 Krumovgrad
Sozopol 2 – 1 Dobrudzha 1919

Chile: Primera B
Unión San Felipe 2 – 3 Santiago Wanderers
La Serena 0 – 4 Universidad Católica
Ñublense 2 – 0 Palestino
Huachipato 1 – 1 Everton

China: China League One
Shaanxi Chang’an 1 – 0 Zibo Cuju
Suzhou Dongwu 2 – 1 Liaoning Shenyang
Zhejiang Skilled 1 – 1 Shanghai Shenhua
Meizhou Hakka 6 – 0 Hebei FC

Colombia: Primera A
Junior 0 – 0 Deportivo Pereira
Cortuluá 1 – 2 Unión Magdalena
Patriotas Boyacá 1 – 1 Deportes Tolima

Costa Rica: Primera División
Sporting San José 2 – 2 Puntarenas

Croatia: 1. HNL
Rijeka 0 – 3 Osijek
HNK Gorica 0 – 1 Dinamo Zagreb
Jarun 2 – 1 Solin
Bijelo Brdo 1 – 1 Dubrava Zagreb
Cibalia 1 – 0 Orijent 1919
Dugopolje 1 – 1 Vukovar

Cyprus: 1. Division
APOEL 0 – 1 Aris Limassol
Akritas 0 – 4 Pafos

Czech Republic: 3. liga
Písek 1 – 0 Motorlet Praha
Baník Sokolov 0 – 2 Zbuzany
Viktoria Plzeň II 4 – 2 Králův Dvůr
Jablonec II 1 – 2 Přepeře
Mladá Boleslav II 0 – 2 Sokol Brozany
Sparta Kolín 4 – 2 Slovan Velvary
Sokol Živanice 3 – 1 Benešov
Ústí nad Labem 2 – 2 Chlumec nad Cidlinou
Hranice 2 – 1 Uherský Brod
Frýdek-Místek 3 – 1 Uničov
Vrchovina 1 – 0 Blansko
Hanácká 6 – 0 Vítkovice
Zlín 2 – 3 Zbrojovka Brno
Teplice 2 – 2 Sparta Prague
Sigma Olomouc 2 – 3 Viktoria Plzen
Třinec 1 – 1 Vyškov
Líšeň 2 – 0 Vysočina Jihlava
Prostějov 5 – 0 Táborsko

Denmark: 1st Division
Hillerød 0 – 2 Helsingør
Nykøbing 0 – 3 Fremad Amager
Aarhus Fremad 1 – 1 Kolding
Brabrand 0 – 0 Frem
Jammerbugt 0 – 3 Roskilde
OB 2 – 1 FC Copenhagen

Ecuador: Liga Professional
Cumbayá 3 – 0 Guayaquil Metropolis
Mushuc Runa 1 – 2 LDU Quito
Orense 4 – 1 Gualaceo

Estonia: Esiliiga A
Flora II 6 – 0 Pärnu
Viimsi 1 – 0 FCI Levadia II
Tulevik 0 – 7 Nõmme United
Kuressaare 0 – 0 Nõmme Kalju
Vaprus 1 – 2 Paide

Finland: Kakkonen
OLS 4 – 0 FC Komeetat
GBK 1 – 1 RoPS
JS Hercules 0 – 1 JJK
VIFK 0 – 1 Vaajakoski
NJS 0 – 2 JIPPO
PKKU 1 – 1 Atlantis
Reipas 1 – 0 Futura
VJS 0 – 4 Honka Akatemia
EPS 1 – 1 Klubi-04
Jazz 0 – 1 SalPa
KaaPo 0 – 2 Ilves II
Tampere United 4 – 2 HJS Akatemia
Gnistan 2 – 1 PIF
MP 1 – 0 PK-35
SJK Akatemia 3 – 0 PEPO
TPS 2 – 0 EIF

France: Ligue 1
Olympique Marseille 2 – 1 Lille
PSG 1 – 0 Brest
Annecy 1 – 0 Quevilly Rouen
Laval 0 – 1 Pau
Rodez 1 – 1 Valenciennes
Grenoble Foot 38 1 – 2 Paris FC
Niort 0 – 1 Le Havre
Dijon 0 – 2 Sochaux
Nîmes 0 – 0 Bastia
Caen 3 – 1 Amiens SC
Saint-Etienne 2 – 0 Bordeaux

Georgia: Erovnuli Liga
Dinamo Tbilisi 3 – 0 Samgurali
Sioni 0 – 3 Torpedo Kutaisi
Dinamo Batumi 2 – 0 Gagra
Saburtalo 5 – 1 Lokomotivi Tbilisi

Germany: 2. Bundesliga
Paderborn 3 – 0 Jahn Regensburg
Fortuna Dusseldorf 3 – 1 Hansa Rostock
Hannover 96 1 – 1 Eintracht Braunschweig
Karlsruhe 0 – 0 Heidenheim
Wehen Wiesbaden 3 – 1 Freiburg II
Ingolstadt 1 – 0 Waldhof Mannheim
Elversberg 4 – 1 1860 München
Borussia Dortmund II 1 – 2 VfB Oldenburg
Viktoria Köln 2 – 2 Hallescher FC
Bayreuth 0 – 6 Saarbrücken
Bayern Munich 2 – 2 Stuttgart
RB Leipzig 3 – 0 Borussia Dortmund
Hoffenheim 4 – 1 Mainz 05
Eintracht Frankfurt 0 – 1 Wolfsburg
Hertha BSC 2 – 2 Bayer Leverkusen
Schalke 04 3 – 1 Bochum
Villingen 2 – 5 Bietigheim-Bissingen
Backnang 3 – 1 Nöttingen
Neckarsulmer SU 1 – 2 Göppinger SV
Offenburger FV 3 – 4 Rielasingen-Arlen
Hollenbach 1 – 0 Reutlingen
Mutschelbach 3 – 1 Sonnenhof Großaspach
Oberachern 4 – 1 Freiburger FC
Uerdingen 2 – 3 Union Nettetal
Schöningen 1 – 1 Ramlingen / Ehlershausen
FT Braunschweig 3 – 1 Gifhorn
Blau-Weiß 90 Berlin 2 – 0 Optik Rathenow
Rostocker FC 2 – 1 Staaken
1. FC Frankfurt 0 – 0 RSV Eintracht
MSV 1919 Neuruppin 1 – 1 Dynamo Schwerin
SC Freital 1 – 1 FC Grimma
Blau-Weiß Zorbau 3 – 0 Wacker Nordhausen
Ludwigsfelde 3 – 3 Einheit Rudolstadt
Krieschow 2 – 0 Oberlausitz Neugersdorf
Eilenburg 2 – 0 An der Fahner Höhe
Plauen 7 – 1 Budissa Bautzen
Altona 93 2 – 0 Hamburger SV III
Curslack-Neuengamme 1 – 0 Buchholz
Eintracht Stadtallendorf 4 – 0 Dietkirchen
Rot-Weiß Hadamar 0 – 3 Baunatal
Waldgirmes 1 – 2 Fernwald
FC 1906 Erlensee 1 – 1 Neuhof
Türk Gücü Friedberg 2 – 1 Eddersheim
Unter-Flockenbach 3 – 2 Weidenhausen
Koblenz 2 – 0 FV Engers 07
Schott Mainz 7 – 1 Eisbachtal
Auersmacher 3 – 1 Pirmasens
Diefflen 2 – 0 Kaiserslautern II
Jägersburg 3 – 1 Elversberg II
Bordesholm 2 – 3 Oldenburger SV
TSB Flensburg 2 – 1 Lübeck II
Heider SV 3 – 1 Union Neumünster
Husumer SV 0 – 4 Pansdorf
Kilia Kiel 3 – 3 Todesfelde
Dornbreite Lübeck 0 – 2 Eichede
Eintracht Bamberg 5 – 2 Cham
Bayern Hof 3 – 1 Großbardorf
Gebenbach 7 – 2 Geesdorf
Jahn Regensburg II 4 – 1 Kornburg
Abtswind 1 – 1 1. SC Feucht
Würzburger FV 3 – 1 Donaustauf
Schalding-Heining 2 – 0 Schwaben Augsburg
1860 München II 3 – 3 Nördlingen
Dachau 2 – 4 Landsberg
Ismaning 1 – 1 Ingolstadt II
Kirchanschöring 1 – 3 Memmingen
Deisenhofen 4 – 0 Kottern
Viktoria Arnoldsweiler 1 – 1 Bonner SC
Werder Bremen III 3 – 1 Leher TS
Vatan Sport 4 – 0 TuSpo Surheide
Aumund-Vegesack 5 – 0 Woltmershausen
Komet Arsten 0 – 3 Hemelingen
OSC Bremerhaven 2 – 2 Brinkumer SV
Ulm 2 – 0 Rot-Weiß Koblenz
Stuttgart II 1 – 0 FSV Frankfurt
Kickers Offenbach 3 – 1 Aalen
Hessen Kassel 1 – 2 Balingen
Bahlinger SC 2 – 0 Eintracht Trier
Mainz 05 II 2 – 3 Wormatia Worms
Lichtenberg 0 – 1 Altglienicke
Viktoria Berlin 2 – 1 Tennis Borussia
Chemnitzer FC 0 – 3 Rot-Weiß Erfurt
Alemannia Aachen 3 – 2 Wiedenbrück
Kaan-Marienborn 2 – 2 Rot-Weiß Oberhausen
Roding 4 – 1 Fortuna Düsseldorf II
Lippstadt 08 0 – 3 Preußen Münster
Bayern München II 6 – 0 Heimstetten
Rain / Lech 0 – 2 Wacker Burghausen
Aubstadt 4 – 1 Illertissen
Greuther Fürth II 2 – 2 Augsburg II
Ansbach 0 – 1 Türkgücü München
Eichstätt 3 – 0 Vilzing
Nürnberg II 1 – 1 Unterhaching
Hankofen-Hailing 3 – 3 Schweinfurt
Würzburger Kickers 7 – 1 Buchbach
BW Lohne 2 – 1 Schwarz-Weiß Rehden

Ghana: Premier League
Nice Olympics 1 – 0 Bechem United

Greece: Tremendous League
Ionikos 1 – 4 Atromitos
OFI 1 – 2 Panaitolikos
PAS Giannina 2 – 1 Levadiakos

Hungary: NB I
Honvéd 0 – 0 Kecskeméti TE
Paksi FC 1 – 0 Debrecen
Fehervar 2 – 1 Mezőkövesd-Zsóry

Indonesia: Liga 1
Bali United 6 – 0 Dewa United
PSS Sleman 2 – 1 Persis Solo
PSM 3 – 0 Persebaya Surabaya
RANS Nusantara 1 – 1 Persik Kediri

Italy: Serie A
Internazionale 1 – 0 Torino
Napoli 1 – 0 Spezia
Sampdoria 1 – 2 Milan
Benevento 0 – 2 Cagliari
Cittadella 1 – 0 Frosinone
Como 0 – 2 Südtirol
Cosenza 0 – 1 Bari
Modena 1 – 3 Brescia
Parma 2 – 3 Ternana
Perugia 1 – 0 Ascoli
Pisa 0 – 1 Reggina

Japan: J1 League
Urawa Reds 4 – 1 Kashiwa Reysol
Kawasaki Frontale 4 – 0 Sanfrecce Hiroshima
Yokohama F. Marinos 1 – 0 Avispa Fukuoka
Shimizu S-Pulse 1 – 1 Shonan Bellmare
Kyoto Sanga 1 – 1 Kashima Antlers
Gamba Osaka 0 – 0 Tokyo
Cerezo Osaka 2 – 1 Sagan Tosu
Vissel Kobe 0 – 0 Nagoya Grampus
Iwate Grulla Morioka 1 – 0 Mito Hollyhock
Blaublitz Akita 0 – 0 Tokushima Vortis
JEF United 1 – 0 Zweigen Kanazawa
Tokyo Verdy 1 – 1 ThespaKusatsu Gunma
Machida Zelvia 0 – 1 Renofa Yamaguchi
Yokohama 0 – 0 Tochigi
Ventforet Kofu 0 – 3 Omiya
Albirex Niigata 3 – 0 Ryūkyū
Fagiano Okayama 2 – 1 Montedio Yamagata
V-Varen Nagasaki 1 – 3 Roasso Kumamoto
Oita Trinita 1 – 0 Vegalta Sendai

Kazakhstan: Premier League
Akzhayik 1 – 2 Shakhter Karagandy
Maqtaaral 1 – 1 Aktobe
Taraz 3 – 4 Aksu
Tobol 0 – 2 Atyrau
Kaspiy 0 – 3 Astana

Latvia: 1. Liga
Valmiera II 5 – 0 Smiltene
Salaspils 1 – 2 AFA Olaine
Skanste 0 – 4 Riga FC II
Saldus SS / Leevon 0 – 3 FS Jelgava
BFC Daugavpils 0 – 0 Tukums
Auda 2 – 1 Metta

Lithuania: 1 Lyga
Garliava 2 – 3 Neptūną Klaipėda
BFA 4 – 1 Ekranas
Džiugas Telšiai 2 – 1 Suduva
Jonava 1 – 1 Panevezys

Malawi: Tremendous League
Karonga United 0 – 1 CIVO United
Crimson Lions 0 – 1 Kamuzu Barracks
Ekwendeni Hammers 2 – 0 Sable Farming
MAFCO 1 – 1 Mighty Tigers
Sabah 2 – 3 Selangor

Mexico: Liga MX
Juárez 0 – 1 Monterrey

Moldova: Divizia Nationala
Dinamo-Auto 2 – 0 Dacia-Buiucani

Montenegro: First League
Petrovac 0 – 4 Sutjeska

Netherlands: Eredivisie
NEC 1 – 1 Fortuna Sittard
Ajax 5 – 0 Heerenveen
Excelsior 2 – 1 Emmen
Excelsior Maassluis 2 – 2 IJsselmeervogels
Noordwijk 3 – 0 Sparta Rotterdam II
Scheveningen 0 – 4 Koninklijke HFC
OFC 1 – 5 HHC
Fast Boys 1 – 3 Katwijk
Spakenburg 3 – 1 Lisse
Volendam II 0 – 1 Kozakken Boys
AFC 2 – 0 Rijnsburgse Boys

North Macedonia: First League
Makedonija GjP 0 – 1 Sileks
Pelister 1 – 3 KF Gostivari
Voska Sport 2 – 1 Besa Dobërdoll
Sloga Vinica 1 – 1 Kamenica Sasa
Teteks 2 – 1 Karaorman Struga
Vardar Skopje 6 – 0 Borec Veles
Kozhuf Gevgelija 2 – 0 Detonit Plachkovica
Aresimi 1 – 0 Ohrid Lihnidos

Norway: 2. Division
Egersund 4 – 0 Staal Jørpeland
Sotra 1 – 1 Ullern
Vard 2 – 2 Kvik Halden
Bærum 1 – 2 Gjøvik-Lyn
Hødd 1 – 0 Asker
Levanger 5 – 3 Brattvåg
Lillestrøm 2 – 1 Strømsgodset
Sandefjord 1 – 3 Odd

Paraguay: Division Profesional
Guaireña 4 – 0 Libertad

Peru: Primera División
Alianza Atlético 2 – 2 ADT
Alianza Lima 0 – 0 Academia Cantolao

Poland: Ekstraklasa
Górnik Zabrze 3 – 3 Piast Gliwice
Radomiak Radom 2 – 0 Wisła Płock
Slask Wroclaw 2 – 1 Lechia Gdańsk
Górnik Łęczna 2 – 2 GKS Katowice
SKRA Częstochowa 1 – 2 Arka Gdynia
Stal Rzeszów 2 – 1 Wisła Kraków

Portugal: Primeira Liga
Sporting Lisbon 4 – 0 Portimonense
Porto 3 – 0 Chaves
Famalicão 0 – 1 Benfica
Valadares Gaia 5 – 2 Salgueiros

Romania: Liga I
Hermannstadt 2 – 1 Petrolul 52
Chindia Târgovişte 1 – 2 Sepsi
Gloria Bistriţa 1 – 0 Speedy
Slatina 3 – 0 Ripensia Timişoara
Dumbrăviţa 2 – 4 Unirea Slobozia
Politehnica Iași 1 – 0 AS FC Buzău
Unirea Constanța 0 – 3 Concordia Chiajna
1599 Şelimbăr 1 – 1 Unirea Dej
SSU Poli Timişoara 0 – 1 Viitorul P. Târgu Jiu

Russia: Premier League
CSKA Moscow 4 – 1 Krasnodar
Akhmat Grozny 1 – 3 Nizhny Novgorod
Khimki 0 – 0 Krylya Sovetov

Serbia: Prva Liga
Grafičar 2 – 0 Trayal Kruševac
Radnički Novi Beograd 1 – 0 Zlatibor Čajetina
Radnički Sr. Mitrovica 2 – 0 Rad Beograd
Bačka Topola 3 – 1 Kolubara
Napredak 1 – 0 Radnički Kragujevac
Liptovský Mikuláš 1 – 2 Dukla Banská Bystrica
Skalica 1 – 1 DAC 1904

Slovenia: 1. SNL
Celje 4 – 3 Olimpija
Tabor Sežana 1 – 3 Gorica
Krško 3 – 2 Beltinci
Ilirija 1 – 2 Bistrica

South Africa: PSL
Mamelodi Sundowns 2 – 1 Golden Arrows
AmaZulu 1 – 2 Chippa United
Swallows 1 – 2 Stellenbosch
Orlando Pirates 2 – 0 TS Galaxy

South Korea: Okay League Basic
Daegu 0 – 5 Jeonbuk Motors
Gimcheon Sangmu 1 – 2 Jeju United
Seongnam 0 – 4 Gangwon
Seoul 2 – 2 Suwon

Spain: La Liga
Atletico Madrid 4 – 1 Celta de Vigo
Espanyol 2 – 3 Sevilla
Rayo Vallecano 2 – 1 Valencia
Cadiz 0 – 4 Barcelona
Actual Madrid II 1 – 0 Unionistas de Salamanca
Algeciras 0 – 1 Cultural Leonesa
Athletic Membership II 0 – 1 Eldense
Gimnàstic Tarragona 1 – 3 Intercity
Actual Sociedad B 1 – 2 Actual Murcia
Burgos 0 – 0 Actual Oviedo
Levante 4 – 1 Villarreal II
Lugo 1 – 2 Deportivo Alavés
FC Cartagena 2 – 1 Albacete
UD Ourense 1 – 1 Rápido Bouzas
Ceuta II 2 – 1 Rota
Coria CF 2 – 0 Bollullos
Cortes 1 – 0 Avance Ezcabarte
Valle Egüés 1 – 0 Txantrea
Azkoyen 2 – 3 Beti Onak
Cantolagua 2 – 1 Huarte
Yagüe 1 – 2 River Ebro
Utrillas 0 – 0 Ejea
CDJ Tamarite 2 – 0 Atlético Monzón
Barbastro 1 – 2 Robres
Villacañas 3 – 2 Calvo Sotelo
Villarrubia 1 – 1 La Solana
Tarancón 2 – 0 Toledo
Castro 0 – 2 Escobedo
Cartes 1 – 0 Textil Escudo
Revilla 1 – 1 Sámano
Solares 0 – 1 Villa
Pasaia KE 3 – 2 Anaitasuna
San Ignacio 2 – 0 Padura
Vitoria 3 – 1 Durango
Urduliz 2 – 4 Deusto
Aurrerá Ondarroa 0 – 3 Barakaldo
Roda 2 – 1 Atzeneta
Jove Español 1 – 1 Hércules II
Acero 3 – 1 Orihuela
Levante II 0 – 1 Torrent
UD Santa Marta 1 – 1 Becerril Campos
Constància 0 – 2 Penya Impartial
Inter Manacor 1 – 1 Portmany
Mercadal 3 – 0 Sóller
PE Sant Jordi 2 – 0 Collerense
Andratx 1 – 0 Manacor
Llosetense 1 – 1 Santanyí
Vilafranca 2 – 1 Vilassar Mar
El Palo 4 – 0 Huracán Melilla
Panadería Pulido 0 – 0 Arucas
Ibarra 1 – 1 Gran Tarajal
Unión Sur Yaiza 2 – 2 Lanzarote

Sweden: Allsvenskan
Degerfors 0 – 0 Mjällby
Sirius 2 – 3 Värnamo
Ahead 0 – 3 Hammarby Talang
IF Karlstad 2 – 4 Täby
Sylvia 2 – 1 Stockholm Inter
Haninge 0 – 2 Gefle
Olympic 0 – 0 Falkenberg
IFK Malmö 0 – 0 Trollhättan
Lindome 2 – 2 Oskarshamns AIK
Ljungskile 1 – 0 Tvååker
Vänersborgs IF 1 – 1 Åtvidaberg
Västerås SK 4 – 1 Skövde AIK
Brommapojkarna 3 – 0 Landskrona
Östersunds FK 2 – 0 Örebro

Switzerland: Problem League
Stade Lausanne-Ouchy 2 – 2 Thun
St. Gallen 1 – 2 Sion
Winterthur 0 – 6 Luzern

Tanzania: Ligi kuu Bara
Coastal Union 0 – 0 Polisi Tanzania

Thailand: Thai Premier League
Port 4 – 1 Khonkaen United
Chonburi 1 – 0 Prachuap
Nakhonratchasima 2 – 1 Nongbua Pitchaya

Turkey: 1. Lig
Gençlerbirliği 1 – 2 Tuzlaspor
Sakaryaspor 2 – 1 Denizlispor
Bandırmaspor 2 – 2 Ankara Keçiörengücü
Nazilli Belediyespor 0 – 2 Çorum FK
Şanlıurfaspor 1 – 0 Amed
Somaspor 1 – 1 Sivas Belediyespor
Isparta 32 Spor 1 – 1 Ankaraspor
Bursaspor 1 – 0 Batman Petrolspor
Menemen 2 – 1 Tarsus İdman Yurdu
24 Erzincanspor 2 – 1 İnegölspor
Düzcespor 3 – 0 Bayburt ÖİS
Arnavutköy Belediyespor 1 – 0 Esenler Erokspor
Zonguldak Kömürspor 3 – 0 Adıyaman
Vanspor FK 1 – 1 1461 Trabzon FK
Diyarbekirspor 2 – 2 Pazarspor
Ankara Demirspor 1 – 0 Sarıyer
Kocaelispor 0 – 0 Serik Belediyespor
Kastamonuspor 0 – 0 Bucaspor 1928
Etimesgut Belediyespor 1 – 1 Uşak Spor
Kırşehir Belediyespor 1 – 1 Kırklarelispor
İskenderunspor 2 – 1 Fethiyespor
Karacabey Belediyespor 1 – 1 Balıkesirspor
Fatih Karagümrük 1 – 1 Giresunspor
Konyaspor 1 – 0 Hatayspor

Ukraine: Persha Liga
Dinaz Vyshhorod 1 – 3 Epitsentr Dunayivtsi
Polissya 4 – 2 FSC Mariupol’
Chernihiv 0 – 1 Obolon’ Kyiv
Skoruk Tomakivka 1 – 1 Hirnyk-Sport
Kryvbas KR 0 – 1 Veres Rivne
Shakhtar Donetsk 2 – 1 Chornomorets

United Arab Emirates: Arabian Gulf League
Al Ain 7 – 0 Al Dhafra
Al Nasr 2 – 0 Ajman
Al Wahda 0 – 1 Kalba

USA: MLS
Nashville SC 1 – 1 LA Galaxy
Charlotte 1 – 0 New York Metropolis

Venezuela: Primera División
Portuguesa 1 – 2 Monagas
Deportivo Táchira 0 – 1 Hermanos Colmenárez

Zambia: Tremendous League
Energy Dynamos 0 – 0 Maestro United Zambia
Chambishi 0 – 1 Nchanga Rangers
Kansanshi Dynamos 1 – 0 Nkwazi

Zimbabwe: Premier Soccer League
Bulawayo Metropolis 1 – 2 Cranborne Bullets
Harare Metropolis 0 – 0 Kariba
Whawha 1 – 2 Platinum
Ngezi Platinum 1 – 0 Bulawayo Chiefs

Soccer Betting Choices

Europa On line casino 100% up To €100 + €2400 Welcome Bonus


Author: Gregory Adams