Soccer Match Outcomes – 09/04/2022

Apa Rivalitas Head2Head ATP Antara Medvedev & Kyrgios?

Bovada LV Rating $750 Welcome Bonus

Albania: Superliga
Laçi 0 – 1 Egnatia Rrogozhinë
Bylis 0 – 1 Partizani Tirana

Argentina: Federal A Match
Boca Unidos 1 – 1 San Martín Formosa
Juventud Unida G. 1 – 2 Central Norte
Gimnasia Concepción 1 – 0 Defensores Belgrano VR
Huracán Las Heras 3 – 1 Liniers Bahía Blanca
Sansinena 1 – 1 Circulo Deportivo
Villa Mitre 2 – 1 Sol de Mayo
Sportivo Desamparados 0 – 1 Olimpo
Camioneros RG 2 – 1 Estudiantes de San Luis
Villa San Carlos 1 – 0 Deportivo Merlo
Alvarado 0 – 0 Nueva Chicago
Estudiantes Río Cuarto 0 – 1 Deportivo Maipú
Deportivo Morón 1 – 1 Independiente Rivadavia
Flandria 0 – 0 Mitre Santiago d. Estero
Gimnasia Jujuy 1 – 1 Sacachispas
Almirante Brown 0 – 1 Instituto
Villa Dálmine 1 – 0 Agropecuario
Membership Atlético Güemes 0 – 0 Defensores de Belgrano
San Telmo 4 – 1 Guillermo Brown
Chaco For Ever 1 – 0 Atlético Rafaela
Patronato 0 – 0 Unión
Platense 0 – 0 Estudiantes
Colón 1 – 2 Boca Juniors

Armenia: Premier League
BKMA 1 – 4 Urartu

Australia: Northern NSW NPL
Lambton Jaffas 1 – 3 Maitland
Newcastle Olympic 1 – 0 Weston Staff
Edgeworth Eagles 2 – 1 Valentine
Lake Macquarie 0 – 3 Broadmeadow Magic
Cooks Hill United 3 – 0 Adamstown Rosebuds
Gold Coast Knights 3 – 1 Peninsula Energy
South Melbourne 1 – 0 Inexperienced Gully

Austria: Bundesliga
Rheindorf Altach 0 – 1 Fast Vienna
Wolfsberger AC 3 – 4 Austria Klagenfurt
LASK 1 – 1 Ried
FC Egg 3 – 4 Lauterach
Hohenems 1 – 4 Rheindorf Altach II
Dornbirner SV 0 – 3 Schwarz-Weiß Bregenz
Allerheiligen 4 – 1 Leoben
Ried II 3 – 1 Hertha
Pinzgau Saalfelden 2 – 1 Wals-Grünau
Golling 1 – 4 Austria Salzburg
Anif 1 – 1 UFC Hallein
WSG Tirol II 4 – 3 Imst
Wörgl 2 – 0 Telfs

Azerbaijan: Premyer Liqa
Zira 2 – 1 Qəbələ
Sabah 0 – 0 Səbail

Belarus: 1. Division
Molodechno 1 – 1 Slonim
Smorgon 1 – 0 Shakhtyor Petrikov
Orsha 2 – 2 Lida
Shakhtyor 2 – 2 Neman Grodno
Dinamo Minsk 4 – 0 Dnepr Mogilev
Gomel 0 – 1 BATE

Belgium: First Division A
Anderlecht 2 – 2 OH Leuven
Antwerp 3 – 0 Westerlo
Zulte-Waregem 1 – 3 Union Saint-Gilloise
Sporting Charleroi 2 – 1 Gent
Excelsior Virton 1 – 1 Dender
Lommel 0 – 2 Waasland-Beveren

Bolivia: LFPB
Actual Tomayapo 1 – 1 Universitario de Sucre
Guabirá 2 – 1 Actual Santa Cruz

Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Zrinjski 4 – 1 Sarajevo
Leotar 0 – 1 Posušje
Siroki Brijeg 2 – 0 Borac Banja Luka

Brazil: Serie A
Flamengo 1 – 1 Ceará
Corinthians 2 – 2 Internacional
Fortaleza 1 – 3 Botafogo
Atlético Goianiense 0 – 2 Atlético Mineiro
Cruzeiro 1 – 1 Criciúma
Aparecidense 1 – 3 Botafogo SP
Vitória 0 – 0 ABC
América RN 2 – 0 São Bernardo

Bulgaria: First League
CSKA 1948 Sofia 4 – 0 Beroe
Ludogorets 6 – 0 Hebar 1918
Etar VT 1 – 0 Yantra 2019
Botev Plovdiv II 0 – 1 Lovech

China: China League One
Jiangxi Beidamen 1 – 1 Shanghai Jiading
Beijing BSU 0 – 2 Shijiazhuang Kungfu
Qingdao Manatee 1 – 2 Sichuan Jiuniu

Colombia: Primera A
Deportivo Pereira 1 – 1 As soon as Caldas
Millonarios 2 – 0 Independiente Santa Fe
Unión Magdalena 2 – 1 Junior
Cúcuta Deportivo 3 – 0 Orsomarso

Costa Rica: Primera División
Guanacasteca 1 – 0 Santos de Guápiles
Cartaginés 3 – 2 San Carlos
Alajuelense 2 – 1 Sporting San José
Puntarenas 0 – 1 Deportivo Saprissa

Croatia: 1. HNL
Hajduk Cut up 5 – 1 Slaven Koprivnica
Istra 1961 1 – 2 Lokomotiva Zagreb

Cyprus: 1. Division
Anorthosis 0 – 2 APOEL
AEL 0 – 1 Enosis

Czech Republic: 3. liga
Povltava FA 0 – 4 Admira Praha
České Budějovice II 3 – 1 Baník Sokolov
Chlumec nad Cidlinou 0 – 1 Viktoria Žižkov
Sokol Brozany 0 – 1 Slovan Velvary
Teplice II 2 – 3 Ústí nad Labem
Hradec Králové II 1 – 1 Sokol Živanice
Znojmo 1 – 4 Hanácká
Uničov 1 – 1 Hranice
Hodonín 3 – 3 Velké Meziříčí
Hradec Králové 0 – 0 Baník Ostrava
Pardubice 0 – 2 Sigma Olomouc
Slovacko 1 – 1 Slavia Prague
Zbrojovka Brno 1 – 2 Bohemians 1905
Sigma Olomouc II 0 – 0 Třinec
Slavia Praha II 3 – 2 Varnsdorf
Táborsko 1 – 0 Sparta Praha II
Vysočina Jihlava 0 – 1 Opava
Vlašim 6 – 1 Prostějov

Denmark: 1st Division
Fredericia 1 – 3 SønderjyskE
Næstved 3 – 0 Vendsyssel
Klitmoller 0 – 1 SGI
OB 1 – 2 Viborg
Lyngby 0 – 2 Randers
Horsens 0 – 2 Brøndby
Midtjylland 0 – 2 AaB

Ecuador: Liga Professional
Gualaceo 2 – 1 Barcelona
Macará 3 – 0 Mushuc Runa

England: Championship
Huddersfield City 0 – 1 Blackpool
Hull Metropolis 0 – 2 Sheffield United
Studying 2 – 1 Stoke Metropolis
Wealdstone 1 – 1 Woking
Enfield 2 – 1 AFC Rushden & Diamonds
Holyport 0 – 1 Binfield
Brighton & Hove Albion 5 – 2 Leicester Metropolis
Manchester United 3 – 1 Arsenal

Estonia: Esiliiga A
Tulevik 5 – 0 Alliance
Nõmme United 4 – 1 Laagri
Elva 2 – 1 Viimsi
Pärnu 1 – 3 Paide II
Vaprus 0 – 1 Legion
Tallinna Kalev 1 – 2 Kuressaare
FCI Levadia 1 – 2 Flora

Finland: Kakkonen
KajHa 0 – 3 JS Hercules
FC Komeetat 1 – 1 GBK
JBK 1 – 2 VIFK
LaPa 3 – 3 KuPS Akatemia
Futura 0 – 3 Kiffen
KäPa 5 – 1 NJS
Klubi-04 4 – 4 Jazz
Oulu 0 – 0 Lahti
Mariehamn 2 – 3 Inter Turku

France: Ligue 1
Ajaccio 0 – 1 Lorient
Clermont 2 – 0 Toulouse
Montpellier 1 – 3 Lille
Good 0 – 1 Monaco
Brest 1 – 1 Strasbourg
Reims 1 – 1 Lens
Troyes 1 – 1 Rennes

Germany: 2. Bundesliga
Darmstadt 1 – 1 Arminia Bielefeld
Hansa Rostock 0 – 1 Hannover 96
Sandhausen 0 – 0 Kaiserslautern
Meppen 0 – 0 Elversberg
Zwickau 0 – 0 Viktoria Köln
Borussia M’gladbach 0 – 1 Mainz 05
Augsburg 0 – 2 Hertha BSC
Eintracht Rheine 0 – 1 Delbrücker SC
Westfalia Rhynern 4 – 0 Victoria Clarholz
Gievenbeck 3 – 0 Erndtebrück
Gütersloh 3 – 1 Vreden
Finnentrop / Bamenohl 2 – 1 Sportfreunde Siegen
Preußen Münster II 1 – 4 ASC Dortmund
Ennepetal 1 – 1 Paderborn II
Sportfreunde Lotte 4 – 1 Sprockhövel
Offenburger FV 2 – 5 Villingen
Rielasingen-Arlen 1 – 4 Neckarsulmer SU
MSV Düsseldorf 4 – 0 TuRU 1880 Düsseldorf
Schonnebeck 0 – 2 Homberg
Sonsbeck 1 – 0 Schwarz-Weiß Essen
SF Hamborn 1 – 2 Monheim
TVD Velbert 0 – 1 SSVg Velbert
Union Nettetal 0 – 1 SC St. Tönis
FSV Duisburg 0 – 5 Meerbusch
Ahlerstedt / Ottendorf 2 – 3 Schöningen
Gifhorn 4 – 1 HSC Hannover
Germania Egestorf 2 – 0 FT Braunschweig
Rotenburger SV 1 – 1 Spelle-Venhaus
Lupo-Martini 2 – 0 Arminia Hannover
Eintracht Celle 2 – 4 VfL Oldenburg
Bersenbrück 5 – 1 LSK Hansa
Paloma 5 – 0 Osdorf
Niendorfer TSV 0 – 2 Altona 93
Union Tornesch 0 – 3 Türkiye
Sasel 2 – 3 Hamm United
Viktoria Griesheim 4 – 3 Waldgirmes
Neuhof 0 – 4 Eintracht Stadtallendorf
SV Steinbach 0 – 2 Hanau 93
Cronenberger SC 2 – 2 Hilden
Todesfelde 3 – 1 Bordesholm
Lübeck II 1 – 1 Eckernförder SV
Eichede 5 – 0 Weiche Flensburg II
Frisia 03 Risum-Lindholm 0 – 2 Dornbreite Lübeck
Inter Türkspor Kiel 3 – 4 Kilia Kiel
Eltersdorf 4 – 1 Jahn Regensburg II
ASV Neumarkt 2 – 2 Donaustauf
Wegberg-Beeck 3 – 0 Vichttal
Borussia Freialdenhoven 0 – 3 Fortuna Köln II
Siegburger SV 2 – 2 BCV Glesch / Paffendorf
Hürth 1 – 1 Viktoria Arnoldsweiler
Pesch 6 – 0 Blau-Weiß Friesdorf
Eintracht Hohkeppel 4 – 3 Frechen
Blau-Weiß Königsdorf 0 – 2 Bergisch Gladbach
Hemelingen 2 – 2 Vatan Sport
Union Bremen 0 – 4 Oberneuland
Eintracht Trier 0 – 2 Mainz 05 II
Wattenscheid 09 1 – 2 Alemannia Aachen
Hamburger SV II 1 – 3 Hannover 96 II
Havelse 2 – 2 Phönix Lübeck
Eintracht Norderstedt 2 – 2 Borussia Hildesheim
Atlas Delmenhorst 0 – 3 Drochtersen / Assel

Greece: Tremendous League
AEK Athens 2 – 0 PAS Giannina
Aris 0 – 0 PAOK
Atromitos 1 – 1 Panaitolikos
Volos NFC 0 – 1 OFI

Guatemala: Liga Nacional
Achuapa 2 – 0 Guastatoya
Santa Lucía 0 – 2 Xinabajul
Iztapa 0 – 2 Comunicaciones
Victoria 1 – 2 Vida
Olancho 3 – 1 Actual España
Actual Sociedad 1 – 2 Motagua

Hungary: NB I
Kisvárda 0 – 1 Honvéd
Ujpest 0 – 6 Ferencvaros
MTK 6 – 1 Kozármisleny
Kazincbarcika 2 – 0 Csákvári TK
Pécsi MFC 0 – 0 Nyíregyháza Spartacus
Ajka 0 – 1 Győri ETO
Tiszakécske 2 – 0 Szombathelyi Haladás
Soroksár SC 2 – 1 Siófok
Dorogi 0 – 0 Budafoki MTE
Szentlőrinc SE 1 – 1 MTE 1904
Szeged-Csanád 3 – 3 Békéscsaba

Iceland: Úrvalsdeild
Víkingur Reykjavík 2 – 2 ÍBV
Leiknir Reykjavík 0 – 0 FH
ÍA 4 – 4 KR
Fram 2 – 2 KA
Stjarnan 0 – 2 Keflavík

Indonesia: Liga 1
Persib 2 – 1 RANS Nusantara
Dewa United 0 – 0 PSS Sleman
Barito Putera 1 – 1 Arema

Italy: Serie A
Cremonese 0 – 0 Sassuolo
Hellas Verona 2 – 1 Sampdoria
Spezia 2 – 2 Bologna
Udinese 4 – 0 Roma
Südtirol 2 – 1 Pisa

Japan: J2 League
Tochigi 1 – 1 ThespaKusatsu Gunma
Fagiano Okayama 2 – 0 Machida Zelvia
Roasso Kumamoto 1 – 0 Omiya

Kazakhstan: Premier League
Aksu 4 – 2 Maqtaaral
Shakhter Karagandy 1 – 0 Taraz
Atyrau 3 – 2 Kaspiy

Latvia: 1. Liga
Grobiņa 0 – 0 FS Jelgava
Saldus SS / Leevon 1 – 3 Rēzekne FA
AFA Olaine 2 – 0 Tukums II
Valmiera 0 – 1 Liepaja
Tremendous Nova 0 – 3 Metta
Rigas FS 1 – 1 Riga

Lithuania: 1 Lyga
Riteriai II 1 – 4 Nevėžis
Banga 0 – 1 Kauno Zalgiris

Malawi: Tremendous League
Karonga United 0 – 1 Moyale Barracks
Kamuzu Barracks 5 – 2 Rumphi United
Crimson Lions 2 – 2 Ekwendeni Hammers

Malaysia: Premier League
Kuching FA 2 – 1 Kelantan United
Johor Darul Ta’zim II 3 – 0 Terengganu II
Kelantan 1 – 2 Selangor II

Mexico: Liga MX
Monterrey 0 – 0 Mazatlán
Atlas 0 – 0 Pumas UNAM
América 2 – 1 Tigres UANL

Moldova: Divizia Nationala
Sfîntul Gheorghe 1 – 2 CSF Bălți
Milsami 1 – 0 Zimbru

Montenegro: First League
Mornar 1 – 0 Petrovac
Buducnost 3 – 0 Jedinstvo

Morocco: Botola Professional
Raja Casablanca 2 – 2 Olympic Safi
Khouribga 0 – 1 Chabab Mohammédia

Netherlands: Eerste Divisie
MVV 1 – 1 Roda JC
RKC Waalwijk 5 – 2 Excelsior
Emmen 0 – 3 AZ
Heerenveen 0 – 0 NEC
Groningen 0 – 1 Vitesse
TEC 2 – 2 AFC

Nicaragua: Primera Division
Deportivo Ocotal 2 – 1 Managua
Matagalpa 2 – 3 Diriangén

North Macedonia: First League
Skopje 1 – 0 Pobeda
Bregalnica Štip 2 – 0 Shkupi
Shkendija 1 – 1 Makedonija GjP
Sileks 3 – 2 Tikvesh
Akademija Pandev 0 – 3 Struga

Norway: 1. Division
KFUM 3 – 0 Mjøndalen
Sandnes Ulf 3 – 5 Begin
Fløy-Flekkerøy 3 – 2 Sotra
Brattvåg 1 – 1 Tromsdalen
Haugesund 2 – 1 Tromsø
Kristiansund 3 – 1 Sandefjord
Strømsgodset 1 – 2 Aalesund
Rosenborg 4 – 1 Viking
Sarpsborg 08 2 – 1 HamKam
Odd 2 – 1 Jerv
Valerenga 3 – 1 Lillestrøm

Paraguay: Division Profesional
12 de Octubre 1 – 3 Olimpia

Peru: Primera División
ADT 1 – 1 Atlético Grau
Alianza Lima 0 – 2 Universitario
Academia Cantolao 0 – 0 UTC Cajamarca
Carlos Stein 0 – 1 Sport Huancayo

Poland: Ekstraklasa
Zagłębie Lubin 1 – 1 Jagiellonia Białystok
Korona Kielce 1 – 2 Pogon Szczecin
Lech Poznań 2 – 0 Widzew Łódź
Podbeskidzie 0 – 1 Ruch Chorzów
Arka Gdynia 5 – 0 Tychy

Portugal: Primeira Liga
Casa Pia 0 – 0 Arouca
Portimonense 1 – 0 Famalicão
Santa Clara 2 – 1 Marítimo

Romania: Liga I
Petrolul 52 2 – 1 Botoșani
Concordia Chiajna 0 – 1 Dinamo Bucureşti

Russia: FNL
Neftekhimik 1 – 0 Shinnik
Kuban Krasnodar 0 – 0 Volgar Astrakhan
Volga Ulyanovsk 0 – 2 Veles
Rubin Kazan 2 – 2 Alaniya Vladikavkaz
Dynamo Makhachkala 1 – 1 Akron
Rodina Moskva 1 – 2 Krasnodar II
Yenisey 1 – 1 SKA Khabarovsk
KAMAZ 0 – 0 Baltika
Spartak Moscow 1 – 2 Zenit
Krylya Sovetov 0 – 1 CSKA Moscow
Lokomotiv Moscow 1 – 2 Akhmat Grozny

Serbia: Prva Liga
Mačva Šabac 2 – 1 OFK Vršac
Rad Beograd 0 – 0 Metalac GM
Zlatibor Čajetina 4 – 1 GFK Sloboda Užice
Crimson Star Belgrade 1 – 1 Bačka Topola
Kolubara 1 – 5 Partizan
Vojvodina 2 – 1 Voždovac
Ružomberok 3 – 2 Spartak Trnava

Slovenia: 1. SNL
Olimpija 3 – 2 Domzale
Nafta 1 – 3 Aluminij
Triglav 0 – 1 Rogaška
Fužinar 0 – 4 Ilirija
Bistrica 2 – 1 Krško

South Africa: PSL
Marumo Gallants 1 – 1 Swallows
Maritzburg United 1 – 0 Orlando Pirates

South Korea: Okay League Traditional
Seoul 1 – 3 Suwon Bluewings
Seongnam 2 – 0 Ulsan
Hwaseong 1 – 0 Gangneung Metropolis
Cheongju 2 – 2 Paju Citizen
Gimhae Metropolis 2 – 1 Ulsan Citizen
Dangjin Citizen 3 – 1 Mokpo Metropolis

Spain: La Liga
Athletic Membership 0 – 1 Espanyol
Osasuna 2 – 1 Rayo Vallecano
Villarreal 4 – 0 Elche
Valencia 5 – 1 Getafe
Racing Ferrol 2 – 1 Actual Madrid II
Alcorcon 1 – 1 Celta de Vigo II
Córdoba 3 – 0 Fuenlabrada
Unionistas de Salamanca 1 – 1 Linares Deportivo
Cultural Leonesa 2 – 0 Ceuta
Cornellà 1 – 3 Osasuna II
Castellón 3 – 1 Sabadell
Alcoyano 0 – 0 Barcelona II
Intercity 1 – 3 Actual Murcia
Atlético Baleares 1 – 1 Actual Unión
Calahorra 1 – 1 Actual Sociedad B
Amorebieta 4 – 2 SD Logroñés
FC Andorra 1 – 0 Granada
Burgos 1 – 0 FC Cartagena
Huesca 3 – 0 Ibiza
Actual Zaragoza 1 – 2 Lugo
Malaga 1 – 2 Albacete

Sweden: Allsvenskan
AIK 4 – 0 GIF Sundsvall
Häcken 2 – 2 Degerfors
Elfsborg 3 – 2 Malmö
Sirius 0 – 1 Djurgården
Täby 2 – 5 Sandviken
Örebro Syrianska 1 – 2 Vasalund
Trollhättan 2 – 0 Torns
Tvååker 1 – 2 Falkenberg
Örebro 0 – 0 Norrby
Halmstad 3 – 2 Skövde AIK

Switzerland: Problem League
Vaduz 1 – 1 FC Schaffhausen
Luzern 0 – 2 Servette
Grasshopper 3 – 0 Winterthur
St. Gallen 2 – 1 Younger Boys

Thailand: Thai Premier League
Lamphun Warrior 0 – 2 Chonburi
Buriram United 2 – 2 BG Pathum United
Muang Thong United 2 – 0 Sukhothai

Turkey: 1. Lig
Adanaspor 1 – 1 Altay
Pendikspor 0 – 1 Boluspor
Denizlispor 0 – 1 Bandırmaspor
Ankara Keçiörengücü 2 – 1 Sakaryaspor
Çorum FK 2 – 0 Somaspor
Tarsus İdman Yurdu 1 – 1 Düzcespor
Batman Petrolspor 3 – 0 Nazilli Belediyespor
Sivas Belediyespor 1 – 3 Şanlıurfaspor
Amed 2 – 1 Arnavutköy Belediyespor
Esenler Erokspor 1 – 0 Isparta 32 Spor
Bayburt ÖİS 0 – 1 24 Erzincanspor
Kırşehir Belediyespor 0 – 1 Kocaelispor
Serik Belediyespor 1 – 1 Ankara Demirspor
Pazarspor 1 – 3 İskenderunspor
Bucaspor 1928 2 – 1 Etimesgut Belediyespor
Balıkesirspor 4 – 2 Diyarbekirspor
Uşak Spor 0 – 3 Karacabey Belediyespor
Kırklarelispor 0 – 0 Adıyaman
Fethiyespor 1 – 0 Vanspor FK
Antalyaspor 0 – 2 Kasımpaşa
Ankaragücü 2 – 3 Besiktas
Hatayspor 1 – 1 Adana Demirspor

Ukraine: Persha Liga
Bukovyna 0 – 0 Dinaz Vyshhorod
Nyva Ternopil 0 – 1 Karpaty Lviv
Kryvbas KR 0 – 0 Lviv
Chornomorets 1 – 1 Inhulets’

USA: MLS
Nashville SC 3 – 0 Austin
Colorado Springs 1 – 0 Phoenix Rising
Monterey Bay 3 – 1 San Diego Loyal
Orange County SC 1 – 1 Memphis 901
Oakland Roots 0 – 2 San Antonio

Venezuela: Primera División
Mineros de Guayana 2 – 3 Carabobo

Vietnam: V.League 1
Da Nang 0 – 2 Hai Phong

Zambia: Tremendous League
Nkana 1 – 2 Zanaco
Crimson Arrows 3 – 0 Kansanshi Dynamos
Jail Leopards 0 – 0 Kabwe Warriors

Zimbabwe: Premier Soccer League
Tenax 0 – 2 Kariba
Bulawayo Chiefs 1 – 0 Black Rhinos
Triangle United 3 – 0 Bulawayo Metropolis

Soccer Betting Choices

Europa On line casino 100% up To €100 + €2400 Welcome Bonus


Author: Gregory Adams